O Kampanii

O kampanii Warto Bezgotówkowo

Zapraszamy do współpracy i uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach prezentowanych na stronie WartoBezgotowkowo.pl!

telefon

Dlaczego warto #wartobezgotowkowo?

Kampania „Warto Bezgotówkowo” jest realizowana pod patronatem Ministerstwa Finansów, na zlecenie Fundacji Polska Bezgotówkowa przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości. Jej inicjatorem jest Koalicja na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności. Celem inicjatywy jest upowszechnianie wiedzy o korzyściach płynących z bezgotówkowych form płatności wśród osób indywidualnych oraz firm i instytucji akceptujących płatności.

Kampania ma na celu zachęcenie Polaków do aktywnego i bezpiecznego korzystania z płatności bezgotówkowych. Obrót bezgotówkowy przynosi bowiem wymierne korzyści nie tylko konsumentom, przedsiębiorcom czy administracji publicznej ale przede wszystkim całej gospodarce, a obsługa rozliczeń bezgotówkowych zajmuje ponad dwukrotnie mniej czasu niż rozliczeń gotówkowych.

Coroczną kulminacją kampanii jest Tydzień Płatności Bezgotówkowych – w 2022 r. zorganizowany w dniach 24-30 października.

W ramach kampanii Warto Bezgotówkowo przed nami m.in.:

  • test wiedzy o bezgotówkowych formach płatności zorganizowany we współpracy z Wirtualną Polską,
  • ogólnopolski wykład dla studentów,
  • ogólnopolska lekcja dla uczniów,
  • akcja edukacyjno-informacyjna „Międzypokoleniowo-bezgotówkowo” realizowana we współpracy z organizacjami studenckimi i senioralnymi.

Do udziału w kampanii zapraszamy wszystkie podmioty zainteresowane upowszechnianiem wiedzy na temat obrotu bezgotówkowego.

telefon

Partner Główny

Partnerem głównym kampanii jest Fundacja Polska Bezgotówkowa. Została powołana w lipcu 2017 r. w związku z porozumieniem zawartym przez Związek Banków Polskich, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Visa oraz Mastercard.

Jej celem jest podejmowanie działań w zakresie rozbudowy sieci akceptacji instrumentów płatniczych, upowszechniania i promocji obrotu bezgotówkowego a także promocji innowacji technologicznych wspierających obrót bezgotówkowy w Polsce.

Więcej informacji:  https://polskabezgotowkowa.pl/

telefon

Organizator

Organizatorem kampanii jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości. To jeden z czołowych i cenionych NGO w Polsce w zakresie szeroko rozumianej, pozaformalnej edukacji w obszarze finansów i cyberbezpieczeństwa.

WIB prowadzi również działalność szkoleniową, a także dba na forum Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Finansowego o dostosowanie krajobrazu usług finansowych w Polsce do potrzeb i wyzwań przyszłości.

Więcej informacji: https://wib.org.pl/ 

Przewiń na górę