ZUS wspiera WartoBezgotówkowo

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyłączył się do kampanii WartoBezgotówkowo. Jest również niekomercyjnym partnerem wspierającym tegorocznej edycji Tygodnia Płatności Bezgotówkowych. ZUS tak jak Warszawski Instytut Bankowości upowszechnia wiedzę o korzyściach z obrotu bezgotówkowego, posiadania konta w banku i pobierania na nie świadczeń.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od stycznia 2021 roku prowadzi swoją kampanię informacyjno-edukacyjną „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. W ramach  kampanii pokazuje, że rachunek w banku to bezpieczeństwo i szybkie transakcje, a dostęp do bankowości elektronicznej ułatwia codzienne życie. Odbiorcy dowiadują się jak założyć konto w banku, jak zmienić sposób wypłaty świadczeń z ZUS oraz o czym muszą pamiętać, gdy korzystają z rachunku bankowego przez internet.

Aktualnie, w ramach kampanii trwa konkurs dla dzieci i młodzieży „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku”. Termin zgłoszeń upływa 12 listopada br.

Współpraca ZUS i WIB przyczynia się do rozwoju płatności bezgotówkowych w Polsce, zwiększenia bezpieczeństwa finansowego oraz umiejętności sprawnego zarządzania pieniędzmi.

Przewiń do góry